Amikor kiírjuk az e-mail címünket a honlapra, akkor elérhetjük, hogy amikor rákattintanak az e-mail címre, akkor megnyíljon az alapértelmezett levelezőprogram, amiben a címzett automatikusan a megadott e-mail címünk lesz.
<p>Elérhetőségeink:<br>
E-mail cím: <a href="mailto:designuniverzum@indamail.hu"> designuniverzum@indamail.hu </a><br>
Telefonszám: </p>
Elérhetőségeink:
E-mail cím: designuniverzum@indamail.hu
Telefonszám:
Azonban ezt a megoldást NEM AJÁNLOTT használni, mert könnyen áldozatául eshetünk a spammereknek (spam=kéretlen reklámlevél). A spammer olyan személy, aki tömegesen küldözget kéretlen reklámleveleket a nap 24 órájában. Egyik módszerük az e-mail címek gyűjtésére egy olyan program, amelyik folyamatosan pásztázza az Internetet, minél több honlap forráskódját végignézve és e-mail címek után kutatva. Ha talált egyet, felveszi az adatbázisba és már küldi is rá a kéretlen reklámokat!
Továbbál a mailto hivatkozások nagyon sokszor nem jelentek előnyt a látogatónak, ugyanis a hivatkozásra kattintáskor az alapértelmezett levelezőprogram töltődik be, de nem biztos, hogy a látogató ezt a programot használja levelezésre. Vagy az is lehet, hogy nem otthonról böngészik. Így elvész a mailto hivatkozás előnye.
Ezekre a problémákra három megoldás van:
1. Egyáltalán nem használjuk a mailto címkét, hanem helyette például így írjuk ki az e-mail címünket, ha az nev@valami.hu:
- nevKUKACvalamiPONThu
- nev (kukac) valami (pont) hu
- nev [KUKAC] valami [PONT] hu
Ezek a címek így nem kattinthatók, tehát kézzel kell őket bemásolni a levelezőprogramba, majd olyan formára hozni, hogy érvényes e-mail cím legyen. De aki akar nekünk írni, az úgyis meg fogja tenni ezt a kis fáradtságot.
2. Készíthetünk egy kapcsolatfelvételi formot is, amelyben a látogató megadja a nevét, e-mail címét és a kérdését, majd ezeket az adatokat elküldi a szerverünkre. A szerveren egy megfelelő program e-mailben fogja nekünk elküldeni a megkapott adatokat. Így nem kell kiírnunk az e-mail címünket a honlapra. Talán ez a legjobb megoldás. |